دفتر شطرنجی یاسر مهری تمرکز دیدتان را افزایش دهید

به طور مدرن، دفتر شطرنجی یاسر مهری مربوط به سال 1920 است، زمانی که یک استرالیایی به نام بیرچال یک سری ورقه های شل را به مقوا متصل کرد.

دفترچه یادداشت فعلی از مجموعه ای از ورق های متصل به هم، دوخته شده، چسبانده شده، قلاب شده یا مارپیچ، با جلدهای انعطاف پذیر یا سخت تشکیل شده است که برای نوشتن (یادداشت یا حاشیه نویسی) استفاده می شود. کاربرد آن عمدتاً در زمینه آموزشی است.

گاهی اوقات آنها صفحات صاف هستند، برای طراحی استفاده می شوند، برخی دیگر دارای ورق های خط دار هستند، و برای موضوعاتی که نوشتن در آنها غالب است مانند زبان و علم استفاده می شود.

دفتر

و در موارد دیگر دفترچه های مربع به خصوص در ریاضیات و هندسه مفید است. برای کلاس های موسیقی از نوت بوک هایی با چوب استفاده می شود.

اندازه نامه و اندازه قانونی وجود دارد که مورد دوم در آموزش عالی بیشتر است. در سال‌های اول زندگی مدرسه، دانش‌آموزان از یک دفترچه پیش‌نویس در جایی که وظایف خود را انجام می‌دهند، و از یک دفترچه ارائه، که در آن فعالیت‌ها منظم‌تر انجام می‌شود، استفاده می‌کنند.

همچنین معمول است که دفترچه‌های ارتباطی معلمان و مدیران برای اطلاع والدین در مورد موقعیت‌های خاصی از برنامه‌ها، مهمانی‌های مدرسه، تعطیلات، یا عملکرد مدرسه یا در مورد رفتار فرزندانشان، مورد استفاده قرار گیرد.

دفترچه ثبت نام در ناوبری توسط گاردهای دریایی برای ثبت کلیه رویدادهای مربوط به مسیر، موانع، شرایط آب و هوایی و مانورهای کشتی استفاده می شود.

همچنین از نوت بوک ها برای نوشتن هزینه ها، تهیه دفترچه خاطرات زندگی، جمع آوری پروژه ها و غیره استفاده می شود.

نمونه هایی از استفاده: «من در دفترم تمام شد، صد تا داشتم، اما معلم در طول سال به ما تکالیف زیادی داده است»، «هزینه های روزانه خود را در یک دفتر یادداشت کنید، تا بتوانید جایی را که در آن هستید را تجسم کنید.

پول را سرمایه گذاری کنید و اگر می توانید مقداری کاهش دهید تا درآمد ماهانه به دست شما برسد» یا «من یک دفترچه مارپیچ می خرم، اگر مجبور شدم صفحات را پاره کنم».

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.