روغن ارده کنجد شابلی در ترکیه به قیمت طلا فروخته می شود

روغن ارده کنجد شابلی یک چربی سالم است، بنابراین مانند سایر روغن های گیاهی یک غذای پرکالری است، زیرا یک قاشق غذاخوری روغن دانه کنجد حاوی 119 کالری است.

روغن کنجد حاوی کربوهیدرات یا پروتئین نیست.

روغن کنجد حاوی:

چربی های غیراشباع ، یک قاشق غذاخوری روغن دانه کنجد حاوی 5.4 گرم چربی های تک غیراشباع سالم و همچنین حاوی 5.6 گرم چربی های اشباع نشده چندگانه ، از جمله امگا 3 و امگا 6 است.

که به مقدار زیاد در روغن کنجد یافت می شود.

چربی های غیر اشباع سطح کلسترول خوب (HDL) را بالا می برند و سطح کلسترول بد ( LDL) را کاهش می دهند.

چربی های اشباع شده چربی های ناسالم و مضری هستند ، یک قاشق غذاخوری روغن کنجد حاوی 2 گرم چربی اشباع است که این مقدار کم است و در صورت مصرف متوسط ​​ضرر خاصی ندارد.

روغن

ویتامین ها و مواد معدنی روغن کنجد حاوی مقادیر بالایی از ویتامین ها و مواد معدنی نیست، به طوری که یک قاشق غذاخوری روغن دانه کنجد حاوی 0.19 میلی گرم ویتامین E و 1.8 میکروگرم ویتامین K است.

روغن کنجد تصفیه نشده، یعنی روغنی که مستقیماً از دانه‌های کنجد تازه استخراج می‌شود، طعمی تند دارد و طعم دانه‌های کنجد با رنگ زرد مایل به قهوه‌ای در آن ظاهر می‌شود.

زیرا روغن کنجد تصفیه نشده دماهای بالا را تحمل نمی کند و به سرعت اکسید می شود.

بنابراین نباید مدت طولانی روی آتش بماند و فقط برای هم زدن غذاها استفاده شود.

روغن کنجد تصفیه شده

روغن کنجد تصفیه شده که نوع تصفیه شده روغن دانه کنجد است، طعم ملایم و رنگ روشنی شبیه به روغن های گیاهی دیگر دارد.

به دلیل طعم ملایمی که دارد در پخت و پز و سرخ کردنی استفاده می شود و در مقایسه با روغن کنجد تصفیه نشده زود اکسیده نمی شود.

روغن دانه کنجد بوداده

روغن کنجد برشته روغنی است که پس از تفت دادن از کنجد استخراج می شود و رنگ آن قهوه ای تیره است.

از آنجایی که روغن دانه کنجد بو داده طعمی قوی به غذاهایی که در آن استفاده می شود می دهد، از این روغن به عنوان طعم دهنده استفاده می شود و با توجه به اینکه در مقایسه با سایر انواع روغن کنجد در اکسیداسیون سریعتر عمل می کند، از آن در پخت و پز استفاده نمی شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.