سرامیک خانه یکی از مقرون به صرفه ترین نوع سرامیک در بازار است

سرامیک خانه به نام دیگری معروف است که «چینی» است و ماده‌ای است که از چند فلز ساخته می‌شود و این کانی‌ها غیرفلزی هستند، از جمله خاک رس، مخصوصاً برای تبدیل آن به حالت نهایی که بافت جامد است.

سرامیک‌های سنتی عمدتاً از خشت سفالی ساخته می‌شوند و شایان ذکر است که انواع دیگری از سرامیک‌ها نیز وجود دارد که با افزودن مواد دیگری به منظور کسب مزیت‌های جدید ساخته شده‌اند.

ویژگی های کف سرامیک کف سرامیک با موارد زیر مشخص می شود: طرح‌های متنوع آن، زیرا اشکال، اندازه‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف سرامیک کف در بازار وجود دارد.

مقاومت آن در برابر آب از آنجایی که سرامیک از بالا با مواد شیشه ای پوشانده شده است یکی از مزایای آن مقاومت در برابر جذب آب است و به همین دلیل برای کف حمام و آشپزخانه مناسب است.

سهولت در نظافت به دلیل عدم جذب و جذب مایعات به دلیل سطح براقی که دارد علاوه بر این که گرد و غبار و کثیفی به آن نمی چسبد و به همین دلیل به راحتی تمیز می شود.

مقاومت در برابر حرارت آن قابل اشتعال نیست.

سرامیک

به همین دلیل برای آشپزخانه ها بسیار مناسب است و در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها نیز استفاده می شود زیرا در برابر مواد شیمیایی مقاوم است.

قیمت آن ارزان است زیرا در مقایسه با کیفیت آن و در مقایسه با انواع دیگر کفپوش ها مانند چینی و سنگ مرمر ارزان به حساب می آید و به همین دلیل در بسیاری از پروژه ها به وفور از آن استفاده می شود سرامیک سخت است.

مقاومت شیمیایی دارد. نقطه ذوب بالایی دارد. رسانایی الکتریکی و حرارتی پایینی دارد. با شکننده بودن و کمی نرم بودن مشخص می شود.

معایب کفپوش های سرامیکی از جمله معایب کف سرامیک می توان به موارد زیر اشاره کرد: یکی از ایرادات اصلی کفپوش های سرامیکی عدم جذب صدا است، در هنگام حرکت روی آنها صدای بلندی از خود ساطع می کنند، بنابراین استفاده از آنها در طبقات مدارسی که نیاز به بی صدا دارند، ترجیح داده نمی شود.

کف‌های سرامیکی گرما را حفظ نمی‌کنند، زیرا عمدتاً سرد هستند، مخصوصاً در زمستان.

به دلیل سطح صافی که دارد، به خصوص زمانی که آب روی آن باشد، کفی لغزنده محسوب می شود.

با توجه به توسعه مداوم فناوری، طرح‌ها و اشکال جدید و مدرن‌تر ظاهر می‌شوند که تازگی نوع خریداری شده قبلی را کاهش می‌دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.