سرکه بالزامیک ایتالیایی میتواند از اگزما و سایر بیماری های پوستی جلوگیری کند

سرکه سیب یک درمان رایج برای بیماری های پوستی مانند پوست خشک و اگزما است.

پوست به طور طبیعی کمی اسیدی است. استفاده از سرکه سیب موضعی می تواند به تعادل مجدد pH طبیعی پوست کمک کند و سد محافظ پوست را بهبود بخشد.

از سوی دیگر، صابون های قلیایی و پاک کننده ها می توانند اگزما را تحریک کرده و علائم را بدتر کنند.

سرکه سیب و سرکه بالزامیک ایتالیایی با توجه به خواص ضد باکتریایی خود، در تئوری می تواند از عفونت های پوستی مرتبط با اگزما و سایر بیماری های پوستی جلوگیری کند.

برخی افراد از سرکه سیب رقیق شده برای شستشوی صورت یا تونر استفاده می کنند. ایده این است که می تواند باکتری ها را از بین ببرد و از ایجاد لکه ها جلوگیری کند.

با این حال، یک مطالعه روی ۲۲ فرد مبتلا به اگزما گزارش داد که خیساندن سرکه سیب سد پوستی را بهبود نمی بخشد و باعث تحریک پوست می شود.

قبل از استفاده از داروهای جدید، به ویژه در مورد پوست آسیب دیده، با پزشک خود صحبت کنید. از مصرف سرکه رقیق نشده روی پوست خودداری کنید، زیرا می تواند باعث سوختگی شود.

A bottle of apple cider vinegar in the morning sun, with apples in the background

بهترین راه برای گنجاندن سرکه سیب در رژیم غذایی خود استفاده از آن در آشپزی است. این یک افزودنی ساده به غذاهایی مانند سس سالاد و سس مایونز خانگی است.

برخی افراد نیز دوست دارند آن را در آب رقیق کرده و به عنوان نوشیدنی بنوشند. دوزهای معمول از ۱-۲ قاشق چایخوری (۵-۱۰ میلی لیتر) تا ۱-۲ قاشق غذاخوری (۱۵-۳۰ میلی لیتر) در روز در یک لیوان بزرگ آب مخلوط می شود.

بهتر است با دوزهای کم شروع کنید و از مصرف مقادیر زیاد خودداری کنید. سرکه بیش از حد می تواند عوارض جانبی مضری از جمله فرسایش مینای دندان و تداخلات دارویی احتمالی ایجاد کند.

برخی از متخصصان تغذیه استفاده از سرکه سیب ارگانیک و بدون فیلتر که حاوی “مادر” هستند را توصیه می کنند.

به نظر می رسد Bragg یکی از محبوب ترین گزینه های برند است که به همراه بررسی و رتبه بندی به صورت آنلاین در دسترس است. با این حال، چندین گونه دیگر نیز موجود است.

اطلاعات بیشتر در مورد دوز صحیح سرکه سیب را اینجا بخوانید.

بسیاری از وب سایت ها و طرفداران مراقبت های بهداشتی طبیعی ادعا می کنند که سرکه سیب دارای مزایای سلامتی استثنایی از جمله افزایش انرژی و درمان بیماری ها است.

متأسفانه، تحقیقات کمی برای حمایت از بیشتر ادعاها در مورد مزایای سلامتی آن وجود دارد.

گفته می‌شود، برخی از مطالعات نشان می‌دهند که ممکن است فوایدی از جمله کشتن باکتری‌ها، کاهش سطح قند خون و ترویج کاهش وزن داشته باشد.

به نظر می رسد سرکه سیب بی خطر است، البته تا زمانی که مقدار زیادی از آن را مصرف نکنید.

همچنین کاربردهای مختلف غیر مرتبط با سلامتی دارد، از جمله به عنوان یک نرم کننده طبیعی مو، محصول مراقبت از پوست، و عامل تمیز کننده.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.