شکلات تخته ای سبز سلامت قلب را بهبود می بخشد

شکلات (به انگلیسی: chocolate) یک محصول غذایی است که از دانه های کاکائو درست می شود و در بسیاری از نوشیدنی ها، شیرینی ها و غذاها استفاده می شود.

شکلات تخته ای سبز غذایی سرشار از کربوهیدرات و کافئین است. بنابراین منبع خوبی برای انرژی است.

شکلات با طعم منحصر به فرد خود متمایز است.

از این رو یکی از محبوب ترین غذاهای دنیاست و علاوه بر لذتی که خوردن شکلات به ارمغان می آورد، برای بدن انسان مفید است.

شکلات چگونه تهیه می شود؟ چه موادی در ساخت آن نقش دارند؟ و چه فوایدی برای بدن دارد؟

تاریخچه شکلات تاریخچه شکلات به چهار هزار سال قبل برمی‌گردد، زمانی که ساکنان میان‌آمریکای باستان برای اولین بار گیاه کاکائو را کشت و دانه‌های آن را له کردند و به خمیر تبدیل کردند و آن را با آب، وانیل، عسل، فلفل تند و سایر ادویه‌ها مخلوط کردند.

نوشیدنی شکلاتی که به آن نوشیدنی خدایان می گفتند. همانطور که در مراسم مقدس به حاکمان، جنگجویان، کشیشان و اشراف ارائه می شد و به دلیل قدردانی زیاد از شکلات، از آن به عنوان ارز استفاده می کردند.

جایی که امکان خرید مواد غذایی با دانه های کاکائو وجود داشت.

شکلات از طریق مهاجمان اسپانیایی وارد اسپانیا شد که آن را از مکزیک با خود آوردند، و اسپانیایی ها نیشکر و دارچین را به شربت شکلات اضافه کردند و در آنجا شکلات یک نوشیدنی منحصر به فرد برای نخبگان با قدرت و ثروت باقی ماند، بنابراین عموم مردم نمی توانستند.

استطاعت واردات آن را داشته باشد.

هنگامی که دختر فیلیپ سوم پادشاه اسپانیا در سال 1615 میلادی با پادشاه فرانسه لوئی سیزدهم ازدواج کرد، شکلات از اسپانیا به فرانسه نقل مکان کرد و از آنجا شکلات به کاخ های اروپا سرایت کرد و اروپایی ها برای تامین نیازهای شکلات خود شروع به ایجاد مزارع استعماری در مناطق گرمسیری کردند.

مناطقی در سراسر جهان برای کشت کاکائو و شکر، و زمانی که بیماری‌هایی که اروپایی‌ها به ارمغان آوردند، جمعیت بومی آمریکای مرکزی را از بین برد و بردگان آفریقایی را جایگزین آنها کرد تا در مزارع کاکائو کار کنند.

شکلات یک نوشیدنی انحصاری برای اشراف باقی ماند تا اینکه هلندی کوئنراد یوهانس ون هوتن دستگاه پرس کاکائو را اختراع کرد که کره کاکائو و پودر کاکائو را به طور جداگانه جدا می کند.

که هزینه تولید شکلات را کاهش داد به طوری که در دسترس توده مردم قرار گرفت و در سال (1847 میلادی) شرکت انگلیسی “JS Fry & Sons” تولید کرد.

و در سال (1879 پس از میلاد) رودولف لینت دستگاه “گلدان صدفی” را اختراع کرد که شکلات را مخلوط می کند و به آن بافت مخملی و طعم لذیذ می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.