عرقیات شفانوش بیماری های گوارشی را درمان می کند

عرقیات شفانوش ممکن است سندرم روده تحریک پذیر را بهبود بخشد

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) یک اختلال شایع دستگاه گوارش است. با علائم گوارشی مانند درد معده، گاز، نفخ و تغییر در عادات روده مشخص می شود.

اگرچه درمان IBS اغلب شامل تغییرات رژیم غذایی و مصرف داروها می شود، تحقیقات نشان می دهد که مصرف عرق نعناع به عنوان یک داروی گیاهی نیز ممکن است مفید باشد.

عرق نعناع حاوی ترکیبی به نام منتول است که تصور می‌شود از طریق اثرات آرامش‌بخش آن بر عضلات دستگاه گوارش به کاهش علائم IBS کمک می‌کند.

بررسی ۹ مطالعه شامل بیش از ۷۰۰ بیمار مبتلا به IBS نشان داد که مصرف کپسول های عرق نعناع علائم IBS را به طور قابل توجهی بیشتر از کپسول های دارونما بهبود می بخشد.

یک مطالعه نشان داد که ۷۵٪ از بیمارانی که عرق نعناع را به مدت چهار هفته مصرف کردند، در مقایسه با ۳۸٪ از بیماران در گروه دارونما، بهبود علائم IBS را نشان دادند.

قابل ذکر است، تقریباً در تمام تحقیقاتی که تسکین علائم IBS را نشان می‌دهند، از کپسول‌های روغنی به جای برگ‌های نعنا خام استفاده می‌کردند.

IBS یک اختلال گوارشی شایع است.

چندین مطالعه نشان داده است که مصرف کپسول های روغن نعناع علائم بیماران IBS را بهبود می بخشد.

عرقیجات

ممکن است به رفع سوء هاضمه کمک کند

نعناع همچنین ممکن است در تسکین سایر مشکلات گوارشی مانند ناراحتی معده و سوء هاضمه موثر باشد.

سوء هاضمه ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که غذا برای مدت طولانی در معده بماند و سپس وارد بقیه دستگاه گوارش شود.

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که وقتی افراد روغن نعناع را همراه با وعده‌های غذایی مصرف می‌کنند، غذا سریع‌تر از معده عبور می‌کند، که می‌تواند علائم این نوع سوء هاضمه را تسکین دهد.

یک مطالعه بالینی در افراد مبتلا به سوء هاضمه نشان داد که ترکیبی از روغن نعناع و روغن زیره که در کپسول مصرف می‌شود، اثراتی مشابه داروهای مورد استفاده برای درمان سوء هاضمه دارد.

این به بهبود درد معده و سایر علائم گوارشی کمک کرد.

مشابه IBS، مطالعات بر توانایی نعناع برای تسکین سوء هاضمه از روغن نعناع به جای برگ های تازه یا خشک استفاده شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.