ورزشکاری با ماهی سالمون شمال توانست قهرمان دنیا شود

ماهی سالمون شمال یک نوع از ماهی قزل آلا است که اندازه بزرگی دارد.

ماهی قزل آلا محبوب ترین ماهی در ایالات متحده است – آمریکایی ها در مجموع تقریباً ۴۵۰۰۰۰ تن در سال مصرف می کنند.

بسیاری از گونه های ماهی قزل آلا اقیانوس آرام در ایالات متحده به صورت وحشی صید می شوند و ماهیگیری با مشارکت مقامات محلی و فدرال مدیریت می شود.

با این حال، ماهیگیری تجاری ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس وحشی از اواخر دهه ۱۹۴۰ در ایالات متحده ممنوع شده است.

امروزه تمام ماهی قزل آلا اقیانوس اطلس که در ایالات متحده مصرف می شود، پرورش داده می شود و اغلب از کشورهای دوردستی مانند شیلی، اسکاتلند و نروژ وارد می شود.

ممکن است به نظر برسد که خوردن ماهی قزل آلا پرورشی برای محیط‌زیست مفید است.

 

پرورش فشار بر جمعیت‌های وحشی را کاهش می‌دهد و از دیگر حیات‌وحش‌ها، از جمله گونه‌های در معرض خطر و در معرض انقراض، محافظت می‌کند تا به عنوان صید جانبی در تورهای ماهیگیری صید شوند.

اما گروه های زیست محیطی تأسیسات پرورش ماهی قزل آلا را به دلیل میزان بالای آلودگی، شیوع بیماری، استفاده از آنتی بیوتیک، و هجوم شپش های دریایی، انگل های دریایی که از گوشت و خون میزبان ماهی های خود تغذیه می کنند و باعث آسیب و استرس می شوند، با مزارع پرورش خوک شناور مقایسه کرده اند.

ماهی آزاد اقیانوس اطلس که در برابر بسیاری از عوامل استرس زا و تهدیدها از جمله تخریب زیستگاه آسیب پذیر است، یک گونه شاخص در نظر گرفته می شود – سلامتی آن نشان دهنده سلامت اکوسیستم آن است.

هنگامی که یک اکوسیستم رودخانه ای تمیز و به خوبی متصل است، جمعیت ماهی قزل آلا آن به طور معمول سالم و قوی است.

هنگامی که یک اکوسیستم رودخانه ای تمیز یا به خوبی به هم متصل نیست – به عنوان مثال، سرشاخه های آن توسط سدها یا توسعه زمین مسدود می شوند – جمعیت ماهی قزل آلا آن معمولا کاهش می یابد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.