مصرف خرما خشک جهرم در میانسالان باعث پیشگیری از آلزایمر می گردد!

خرما خشک جهرم منبع خوبی از منیزیم، سلنیوم، مس و منگنز است همه این مواد مغذی به تقویت استخوان ها و همچنین رفع مشکلات مربوط به آنها کمک می کند.

علاوه بر این، خرما همچنین سرشار از ویتامین K است که به لخته شدن خون و متابولیسم استخوان ها کمک می کند طبق گزارش دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی، خرما همچنین حاوی بور است، ماده معدنی مفید برای استخوان ها است.

خرما به دلیل غنی بودن از پتاسیم و مواد معدنی به کنترل سطح فشار خون کمک می کند حدود 24 گرم خرمای مدجول حاوی حدود 167 میلی گرم پتاسیم است که به طور قابل توجهی بالاتر از سایر میوه ها است همچنین با حفظ مقدار مناسب پتاسیم در بدن می توان از سنگ کلیه جلوگیری کرد.

طبق گزارش دانشکده پزشکی هاروارد، برای کنترل فشار خون بالا، خرما خشک جهرم نیز باید در رژیم غذایی شما گنجانده شود با توجه به پتاسیم، منیزیم و فیبر موجود در خرما می توان روزانه از آن استفاده کرد منیزیم موجود در خرما همچنین ماهیچه های قلب و عروق خونی شما را شل می کند.

تقویت کننده انرژی
خرما خشک جهرم سرشار از طعم و خواص طبیعی است و به شما انرژی می دهد مصرف روزانه خرما، مواد مغذی مفید آن باعث نمی شود در طول روز احساس خستگی کنید با خوردن خرما، انرژی در طول روز به دلیل مواد مغذی فروکتوز و گلوکز موجود در آن در بدن منتقل می شود.

خرما

فواید خرما بسیار است همچنین حاوی موادی است که با درد و التهاب مبارزه می کند همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، خرما حاوی مقدار کافی منیزیم است که برای سیستم ایمنی بسیار مهم است اگر رژیم غذایی شما دارای منیزیم کم باشد، سیستم ایمنی بدن شما ممکن است به درستی با التهاب مبارزه نکند.

خرما همچنین برای سلامت جنسی بسیار مفید است این به این دلیل است که 23 نوع اسید آمینه در پروتئین موجود در خرما یافت می شود که برای سلامت جنسی مفید است نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که تنها اسیدهای آمینه طبیعی به بهبود سلامت جنسی کمک می کنند.

طبق یک مطالعه هندی، گرده درخت خرما به حفظ سلامت جنسی نیز کمک می کند برای افزایش باروری استفاده می شود از گرده خرما در داروها برای رفع مشکلات جنسی نیز استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.