نخود پاییزه درمان آسم و تنگی نفس است

کاهش خطر پوکی استخوان: نخود پاییزه حاوی آهن، کلسیم و سایر مواد مغذی است که از ساختار و استحکام استخوان‌ها در بدن حمایت می‌کند که ممکن است خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد.

یک مطالعه مقدماتی که در مجله Acta Pharmacologica Sinica در سال 2013 منتشر شد، بر روی موش‌های ماده تخمدان‌برداری شده انجام شد که به مدت پنج هفته دوزهای ایزوفلاون استخراج شده از جوانه نخود دریافت کردند.

اشاره شد که علائم یائسگی و پوکی استخوان ناشی از سطح پایین استروژن در بدن را کاهش می دهد.

ارتقای سلامت روان: محتوای کولین موجود در نخود به حمایت از عملکرد مغز و سیستم عصبی کمک می کند، زیرا بر خلق و خو، حافظه و یادگیری، علاوه بر کنترل عضلات و متابولیسم، تأثیر می گذارد و بر اساس یک مطالعه مشاهده ای بر اساس مشاهدات دانشگاه بوستون.

در سال 2011، مشاهده شد که افزایش مصرف کولین عملکرد شناختی را بهبود می بخشد.

خوردن نخود می تواند عوارض جانبی ناخواسته ای برای بسیاری از افراد ایجاد کند که ما به نکات زیر اشاره می کنیم: آلرژی: افراد مبتلا به آلرژی به سویا ممکن است در هنگام خوردن سایر حبوبات مانند: بادام زمینی، لوبیا ، عدس، نخود و شیرین بیان نیز دچار واکنش آلرژیک شوند و شدت علائم آلرژیک از فردی به فرد دیگر متفاوت است، از جمله موارد زیر: حالت تهوع، استفراغ و اسهال.

درد شکم سرگیجه؛ غش کردن. خارش کهیر درماتیت آتوپیک یا اگزما.

سوزن سوزن شدن یا تورم لب ها، گلو یا زبان. تنگی نفس. آنافیلاکسی خس خس سینه.

تاثیر منفی ساپونین ها: ساپونین ها ماده ای شیمیایی هستند که به طور طبیعی در انواع حبوبات یافت می شوند و در هنگام باز شدن باعث می شوند کفی به نام آکوافابا در مایع کنسرو نخود ظاهر شود و اگرچه برای انسان ماده ای غیرسمی است، اما ممکن است مفید باشد، اما هنوز بیشتر مورد نیاز است مطالعات در مورد تأثیر آن، زیرا ممکن است باعث برخی مشکلات سلامتی برای حیوانات مانند ناراحتی معده و اسهال شود.

تاثیر منفی بیسفنول A در کنسرو نخود : بیسفنول A یک ماده شیمیایی ساخته شده است که در پوشش داخلی قوطی های غذا یافت می شود، اگرچه این ماده در مقادیر کم مانند آنچه در کنسرو موجود است طبق سازمان غذا و داروی آمریکا بی خطر تلقی می شود.

به عنوان FDA شناخته می شود، اما ممکن است به سلامتی آسیب برساند، زیرا مطالعه ای در دانشگاه گدانسک در سال 2015 نشان داد که ممکن است این ماده به مواد غذایی نشت کند و مشکلات سلامتی بسیاری مانند: عدم باروری، اختلالات متابولیک، سینه ها را ایجاد کند.

و سرطان پروستات، و از شایان ذکر است که توصیه می شود با مطالعه برچسب اطلاعات تغذیه ای کنسرو نخود یا قوطی هایی را که عموماً فاقد بیسفنول هستند جستجو کنید و قوطی ها را هنگام باز کردن با آب به خوبی بشویید تا خلاص شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.