نکات مهم در استفاده از روغن زیتون اصل یک لیتری

 آلرژی
قبل از مالیدن روغن زیتون اصل یک لیتری به پوست یا مو، مقدار کمی از آن را به سطح پوست مالیده و ۱۵ دقیقه صبر کنید، اگر قرمز یا خارش کرد، به این معنی است که به یکی از ترکیبات آن حساسیت دارید.

 قند خون پایین

دیابتی ها باید مراقب روغن زیتون باشند، زیرا منجر به کاهش قند خون می شود و ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد که آنها را در معرض خطر ابتلا به کمای دیابتی قرار می دهد.

فشار خون پایین

روغن زیتون نقش مهمی در کنترل فشار خون دارد، اما مصرف زیاد آن علاوه بر تداخل با برخی داروها، ممکن است باعث افت شدید فشار شود.

بارداری و شیردهی

مطالعات کافی در مورد ایمن بودن یا نبودن روغن زیتون برای سلامت زنان در دوران بارداری یا شیردهی انجام نشده است، بنابراین ترجیحاً به پختن غذا با آن و عدم استفاده از آن به عنوان کرم موضعی برای پوست یا مو، اکتفا شود.

روغن
ما حق داریم از محیط زیست محافظت کنیم تا همچنان به ما بدهد، درخت زیتون بخش بزرگی از این محیط زیست است، باید از آن مراقبت کنیم، با قطع نکردن آن حفظ کنیم، از آن مراقبت کنیم و آن را آبیاری کنید و در هر فرصتی سعی کنید آن را چند برابر کنید، زیرا این نعمت بزرگی است که همه متوجه آن نیستند.

یونان با ثبت بیش از ۲۶ میلیون لیتر در سال بزرگترین کشور در مصرف سرانه روغن زیتون در سراسر جهان است.

اسپانیا و ایتالیا حدود ۱۴ میلیون لیتر; تونس ، اردن ، لبنان ، سوریه و پرتغال حدود ۸ میلیون لیتر در شمال اروپا و آمریکای شمالی مصرف بسیار کمتری دارند، حدود ۰٫۷ لیتر.
بیش از ۷۵۰ میلیون درخت زیتون در سراسر جهان رشد می کند که ۹۵ درصد آن در منطقه مدیترانه است.

بیشتر تولید جهانی از جنوب اروپا ، مغرب و شام عرب می آید.

تنها در اسپانیا بیش از ۳۵۰ میلیون درخت در مساحت ۲٫۵ میلیون هکتار وجود دارد که معادل ۲۷ درصد از سطح زیر کشت در جهان است.

تونس همچنین دارای بیش از ۱۰۰ میلیون درخت زیتون است که در مساحتی به وسعت ۱٫۹ قرار دارند.

تولید جهانی در سال ۲۰۱۹ ، ۳٫۲ میلیون تن بود که اسپانیا ۳۵ درصد و تونس و ایتالیا هر کدام با ۱۱ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

ترکیه در سال ۲۰۰۶ حدود ۵ درصد از تولید جهان را تولید کرد که این نسبت مشابه استان Jaen اسپانیا است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.