هویج اصفهان منبع غنی از ویتامین c است

ویتامین ها و مواد معدنی: هویج اصفهان منبعی غنی از بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین A، ویتامین B1 یا آنچه به نام تیامین، ویتامین B3 معروف به نیاسین، ویتامین B6، ویتامین C ، ویتامین K، فولات، منگنز، پتاسیم و هویج همچنین حاوی مقدار زیادی فیبر است.

مواد مغذی مهم برای حفظ سلامت و ایمنی دستگاه گوارش.

ترکیبات گیاهی: ترکیبات گیاهی زیادی در جزایر موجود است، از جمله: بتاکاروتن؛ که بیشتر در هویج نارنجی رنگ یافت می شود و شایان ذکر است که جذب بتاکاروتن زمانی که هویج پخته می شود بهتر است.

آلفا کاروتن  این یک آنتی اکسیدان است که تا حدی به ویتامین A تبدیل می شود.

لوتئین (به انگلیسی: Lutein) این یکی از شناخته شده ترین آنتی اکسیدان های موجود در هویج است و اغلب در هویج زرد و نارنجی یافت می شود و شایان ذکر است که برای حفظ سلامت چشم بسیار مهم است.

هویج

این یک آنتی اکسیدان قرمز روشن است که اغلب در میوه ها و سبزیجات قرمز رنگ مانند هویج قرمز و بنفش یافت می شود و شایان ذکر است که ممکن است در کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی عروقی نقش داشته باشد.

ترکیب پلی استیلن؛ این یکی از ترکیبات فعال بیولوژیکی در هویج است که ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان خون و مهار تشکیل سلول های سرطانی کمک کند.

آنتوسیانین ها (به انگلیسی: Anthocyanins) که یکی از آنتی اکسیدان های قوی موجود در هویج تیره رنگ است.

فواید هویج با توجه به میزان اثربخشی احتمالا موثر بهبود کمبود ویتامین A: یکی از مطالعات منتشر شده در مجله تغذیه در سال ۲۰۰۱، که بر روی تعدادی از زنان شیرده انجام شد، نشان داد که روزانه ۱۰۰ گرم هویج رنده شده به مدت ۶۰ روز به آنها داده شد و نتایج نشان داد که خوردن هویج رنده شده ممکن است به بهبود درصد ویتامین A و درصد آهن در زنان شیرده کمک کند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات: یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه اروپایی در سال ۲۰۱۴ نشان داد که خوردن هویج با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات مرتبط است، اما هنوز تحقیقات بیشتری برای تأیید این اثر مورد نیاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.