چای ایرانی به پاکسازی چشم کمک می کند

فواید چای برای چشم چیست؟

چای ایرانی حاوی ترکیبات زیادی هستند که علاوه بر خاصیت قابض، دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی هستند که به انقباض رگ های خونی در بافت های اطراف چشم و کاهش التهاب کمک می کنند، نمونه هایی از این ترکیبات فلاونوئیدها، تانن ها، و کافئین.

فواید چای برای چشم را می توان به شرح زیر خلاصه کرد: فواید کمپرس چای گرم برای چشم مزایای استفاده از چای کیسه ای گرم برای چشم عبارتند از: ممکن است به تسکین بلفاریت کمک کند: بلفاریت یا بروز التهاب باکتریایی، لایه برداری پوست پوشاننده پلک یا انسداد غدد چربی در پلک است.

می توانید حداقل یک دقیقه از یک چای کیسه ای گرم روی چشم ها استفاده کنید تا از شر این پوسته ها خلاص شوید.

چای

جلوگیری از انسداد غدد چربی رفع آبسه: قرار دادن حرارت، مانند قرار دادن یک چای کیسه ای گرم به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه، ۲-۳ بار در روز ، روی جوش یا آبسه ای که پر از چرک است، ممکن است به تخلیه آن و تسریع روند بهبودی کمک کند.

ممکن است به رفع خشکی چشم کمک کند: خشکی چشم ناشی از کاهش میزان تولید اشک و یا تبخیر سریع اشک است و این مشکل را می توان با گذاشتن چای کیسه ای گرم روی چشم که به تحریک تولید مواد مرطوب کننده برای چشم از غدد چربی کمک می کند، برطرف کرد. و کیفیت اشک را بهبود می بخشد.

فواید کمپرس چای سرد از مزایای کمپرس چای سرد می توان به موارد زیر اشاره کرد: ممکن است به تسکین تورم، پف و درد در چشم ها کمک کند. کاهش سیاهی دور چشم. کاهش درد ناشی از آسیب های جزئی.

کاهش درد ناشی از چشم صورتی یا آنچه به عنوان ورم ملتحمه شناخته می شود با کاهش التهاب.

نکاتی قبل از استفاده از چای برای چشم در اینجا نکات و احتیاط های زیادی وجود دارد که باید قبل از استفاده از چای برای چشم در نظر بگیرید، از جمله: قبل از استفاده از چای برای چشم، دست ها و صورت خود را کاملا بشویید.

حتما آرایش را پاک کنید.

از مصرف چای کیسه ای داغ خودداری کنید.

در صورت بروز علائم آلرژی یا تحریک، فورا مصرف چای چشم را قطع کنید.

از استفاده از چای کیسه ای حاوی آهن که می تواند به چشم شما آسیب برساند، خودداری کنید.

مراقب باشید چای در چشمانتان نرود. قبل از استفاده از چای کیسه ای روی چشم، لنزهای تماسی را بردارید.

از مالش یا دست زدن به چشم خودداری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.