۸ نکته شگفت انگیز برای ماندگاری بهتر فرش اردکان طرح شکوفه در مناطق رطوبتی!

فرش های دستباف اردکان طرح شکوفه می توانند اندازه های مختلفی داشته باشند، اما چهار استاندارد کلی وجود دارد که بیشترین فروش را دارند: 6 متر، 9 متر، 12 متر و 24 متر.

لازم به ذکر است که هیچکدام از این ابعاد نسبت به دیگری مزیت یا معایبی ندارند و تنها معیار شما برای انتخاب آنها ابعاد خانه است.

البته گاهی مشاهده می شود که افراد ترجیح می دهند در هنگام تغییر دکوراسیون و یا تغییر آپارتمان، مناطق 6 و 9 متری را انتخاب کنند که می تواند با انعطاف و قدرت عمل بالایی همراه باشد.

نام های مختلفی برای انواع فرش اردکان طرح شکوفه از نظر ابعاد انتخاب شده است که نشان دهنده ابعاد خاصی است.

فرش:
به طور کلی به فرش هایی که در اندازه های 3*2 متر، 3.5 * 2.5 متر، 4 * 3 متر و 4 * 6 متر باشند فرش اردکان گفته می شود که بسته به اندازه آنها کوچک، متوسط، بزرگ و بزرگ نیز می گویند.

فرش

قطعا فرش اردکان را می توان محبوب ترین و پرکاربردترین گزینه نسبت به سایر ابعاد فرش معرفی کرد که در ادامه با آن آشنا می شویم تا جایی که حتی خود ما نیز از نام فرش به عنوان جایگزین فرش استفاده می کنیم.

قالیچه:
قالیچه ها فرش های دستبافتی اردکان هستند که ابعادی کمتر از 4 متر مربع دارند و همچنین به دو دسته قالیچه و فرش پرده ای تقسیم می شوند.

سایز مشخص و استانداردی برای فرش اردکان وجود دارد ابعاد سجاده 2.40*20.2 و ابعاد سجاده 2.5*1.5 می باشد که ریز بافته شده است.

در بین انواع فرش دستباف اردکان، گزینه هایی وجود دارد که شاید زیاد با آنها آشنا نباشیم و نام آنها را ندانیم. کمتر از 4 متر.

ابعاد متداول سر عبارتند از 1.5 x 3 متر، 3 x 7.7 متر و 2.7 x 2.

احتمالا این نوع فرش دستباف را زیاد دیده اید، فرش اردکان طرح شکوفه که برای راهروها و راه پله ها استفاده می شود و عرض آن از 1.07 تا 0.5 متر و طول آن از 3 تا 10 متر متغیر است.

یک و نیم و یک و ربع:

فرش هایی که ابعاد آن ها 1.5*1.04 و 1.60*1.60 متر است را نیم و نیم می گویند همچنین فرش هایی با ابعاد 80/0 در 30/1 متر را زارع و چارک می گویند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.